למה כדאי להזמין בדק בית לפני כניסה לדירה חדשה?

בית זה לא בגד או מוצר חשמלי

בניגוד למוצרים שקונים בחנות, כשקונים בית, לא מקבלים פתק להחלפה. ברגע שקיבלתם את המפתח ליד וחתמתם לקבלן או לבעלים הקודם של הדירה, שאין לכם טענות, אתם אלה שתצטרכו להתמודד עם התקלות או הליקויים שעלולים להתגלות בהמשך. הזמנת צוות מקצועי של חברת בדק בית מנוסה ומוכרת, עשויה לחשוף ליקויים שאינם נראים לעין, גם כאשר מדובר בבית חדש.
 
אמנם קבלן של בניין חדש מחויב לתקן ליקויים גם לאחר כניסתכם לדירה, אבל אם אתם מגלים בעזרת צוות של בדק בית את הליקויים בטרם כניסתכם לדירה, הקבלן יידרש לתקן אותם בטרם כניסתכם, או, להתחייב לתקן אותם בהקדם האפשרי. באותה מידה, כאשר מדובר בדירת יד שנייה שאתם מוצאים בה ליקויים חמורים לפני הרכישה, אתם יכולים להחליט לא לרכוש אותה בכלל, או לנסות ולהוריד את מחירה באופן משמעותי ולתקן בעצמכם את הליקויים.

 

מדוע בדק בית הוא הליך חובה לפני כניסה לדירה חדשה?

רכישת דירה חדשה או יד שנייה היא פרויקט חשוב ומורכב עבור כל אדם ומשפחה. שנים של חסכונות מתנקזות לרכישה אחת גדולה, לפעמים אחת ויחידה לכל החיים. לכן, כאשר מתכננים את התקציב לקראת רכישת נכס, צריכים לקחת בחשבון גם הוצאות בלתי צפויות.

עם זאת, יש הוצאה אחת שחייבים לבצע אותה על מנת להבטיח שתהיו מרוצים מהנכס שרכשתם. תהליך של בדק בית הינו חובה גם כאשר נכנסים לדירה חדשה וגם כאשר קונים דירה יד שנייה.